Západní Krušnohoří / okres Vogtland

 
 
Od hornictví do regionu hudebních nástrojů
Podél zážitkové cesty DAMPFBAHN-ROUTE od západního Krušnohoří, s hornickými městy z dob aktivního hornictví, do okresu Vogtland, kde se setkáme se světoznámým tradičním řemeslem výroby hudebních nástrojů, projedeme krásnou středohorskou krajinou, která nabízí četné možnosti pro aktivní odpočinek.

Romantická říční údolí, jako to řeky Zwickauer Mulde, vedou turisty pěšky nebo na kole k nejhezčím a nejzajímavějším cílům kulturní krajiny v Krušnohoří. A i výstup na vrcholy krušnohorského hřebenu se pěším turistům vyplatí. Odměnou jsou fantastické výhledy. V zimě je lákadlem především lyžařská trasa po krušnohorském hřebeni.

Po dni plném aktivit a zážitků si můžete odpočinout v termálních lázních a užít si jejich wellnessových nabídek. Jedinečné řemeslo výroby hudebních nástrojů můžete poznat v regionu Vogtland, kde máte v předváděcích dílnách možnost přihlížet řemeslníkům při práci. V muzeích, například v Klingenthalu nebo v Markneukirchenu, je možno obdivovat jedinečné hudební nástroje a jejich historii. Ale i DAMPFBAHN-ROUTE Sasko má pro Vás nabídky v regionu západního Krušnohoří a Vogtland. Jedinečné Saské muzeum úzkorozchodných železnic v Oberrittersgrünu, parní muzejní železnice Schönheide a přerozchodovací stanoviště Schönheide Süd, kde bude v budoucnu úzkorozchodná trať napojena na stávající turistickou trať na normálním rozchodu, jsou v regionu nejzajímavejší cíli pro fanoušky železnice.

 56
Bahnhof Oberrittersgrün
Stationsschild - Bahnhof Oberrittersgrün
57
Eisenbahnmuseum Schwarzenberg
Stationsschild -  Eisenbahnmuseum Schwarzenberg
58
Bahnhof Carlsfeld
59
Bahnhof Klingenthal
60
Bahnhof Schönheide Süd
Stationsschild - Bahnhof Schönheide Süd
61
Bahnhof Schönheide Mitte
Stationsschild - Bahnhof Schönheide Mitte
62
Bahnhof Rothenkirchen
Stationsschild - Bahnhof Rothenkirchen
63
Bahnhof Kirchberg
64
Bahnhof Oberheinsdorf
65
Haltepunkt Niedermülsen
66
Göltzschtalbrücke Netzschkau
67
Parkbahn Syratal Plauen
68
Bahnhof Schönberg (Vogtl)/Wisentatalbahn